Věděli jste, že výraz televize byl poprvé použit již v roce 1900? Stalo se tak na pařížské výstavě Expo 1900. První televizory se samozřejmě objevily až o něco později. Tyto spotřebiče však za relativně krátkou dobu urazily ohromnou cestu. Na začátku televize vypadala jako obrovská škatule s malinkou obrazovkou. Oproti tomu dnes máme „telky“ s ohromnou obrazovkou. Mladší generace však spíše dává přednost počítačům a mobilním telefonům. V dnešním článku rozhodně nechceme jakkoliv hájit právě televizi. Prakticky každá činnost je zdravější než dřepění u bedny. Pokud však televizor vlastníte, tak určitě nebude na škodu, když si přečtete něco málo o jeho vhodném umístění.
Roli hraje velikost místnosti (obýváku)
Jak už bylo zmíněno v samotném úvodu, uhlopříčky dnešních televizí mohou mít až dechberoucí rozměry. Právě uhlopříčku byste však měli volit podle toho, jak velký máte pokoj. Uvádí se, že vzdálenost mezi televizí a sedací soupravou (křeslem, pohovkou) by měla odpovídat zhruba 2,3 až 3x násobku úhlopříčky. Moudré hlavy rovněž tvrdí, že střed obrazovky byste měli mít ve výšce očí. Tato poučka by byla skvělá, pokud by všichni lidé světa byli stejně vysocí, což bohužel nejsou. Musíte si tedy sami zkusit, co vám bude nejvíce vyhovovat.
Televize jedině na stěnu
Za nás můžeme říci, že se jedná o to nejlepší umístění. Díky televizním stojanům a držákům ušetříte trochu místa. A například takový televizní stolek, který v takovém případě máte umístěn pod televizí, může získat úplně nové možnosti využití. Řada TV stojanů je navíc opatřena kyvným a výsuvným ramenem, takže se s „telkou“ dá jednoduše manipulovat.
V ložnici tento spotřebič nemá co dělat
Televize zkrátka a dobře patří do obývacího pokoje. V ostatních pokojích nemají co pohledávat. A hned dvojnásob to platí o ložnici. V ložnici se máte spát a odpočívat. Polehávání u televize se sice leckomu může zamlouvat, protože to může být extra pohodlné. Nicméně v ložnici tento spotřebič nemá co dělat. Někdy se můžete setkat i výrazem elektrosmog, který prý vyzařují spotřebiče. Vedou se debaty, zdali tento smog může například narušit náš spánek. Závěry jsou sice poněkud nejednoznačné, ale určitě to nechcete pokoušet.