Typy umyvadel, se kterými se lze setkat

Umyvadel existuje celá řada. Tím pádem se dají dělit podle celé řady znaků. I kdybychom sebevíce chtěli, tak bychom v dnešním článku na některé druhy a typy určitě zapomněli. I proto se pokusíme vám blíže představit pouze část této široké škály.

Typy umyvadel podle ochrany proti přetečení

V tomto ohledu se můžete setkat s těmito s následujícími typy a druhy umyvadel. Prvním z nich jsou umyvadla s přepadem. Dalo by se říci, že přepad funguje jako bezpečnostní pojistka. S tímto pojmem se lze často setkat u zbraní. Jak v případě umyvadel, tak v případě zbraní však pojistka plní tentýž účel, kterým je zabránění možné katastrofě. Pokud by tedy čistě náhodou někdo zapomněl zavřít kohoutek, přepad nedovolí, aby voda vytekla z umyvadla, čímž by mohla nadělat pořádnou paseku. Umyvadla bez přepadu pak tuto ochrannou pojistku samozřejmě nemají.

Typy umyvadel podle uložení / zavěšení

Prvním typem jsou klasická (závěsná) umyvadla, která všichni známe. Tato umyvadla patří stále mezi ty nejoblíbenější. V jejich případě se pomocí takzvaného sloupu dá skrýt i samotný sifon, který rozhodně nepatří mezi to nejpěknější, co v koupelně nalezneme.

Dalším typem jsou zápustná a polozápustná umyvadla. Ta se zapouštějí do desky. Jedná se o velice elegantní a designové řešení. Pravděpodobně, ačkoliv o tom by se možná dalo spekulovat, jsou nejsnazší na údržbu.

Zapomínat nesmíme ani na umyvadlové mísy na desku. Rovněž toto řešení je mimořádně designové. Takové umyvadlo, jak už samotné pojmenování napovídá, se pokládá přímo na desku. Je to velice elegantní způsob, jak zkrášlit svou koupelnu.

V poslední řadě se chceme zmínit o takzvaných nábytkových umyvadlech. Největší předností těchto umyvadel je to, že nabízejí rovněž úložný prostor. Budeme se sice opakovat, ale stejně zmíníme, že úložného prostoru, jak většina z nás ví, není nikdy dost.

Typy umyvadel podle tvaru

V minulosti se prakticky nešlo setkat s jiným než půlkruhovým tvarem. Tato umyvadla jsou stále dost oblíbená. Na paty jim ovšem šlapou další tvary. Můžeme narazit například na čtvercová umyvadla, na obdélníková umyvadla, popřípadě i na elipsová umyvadla.

Jak jsme zmínili již v úvodu tohoto článku, jen stěží bychom mohli shrnout veškerá dělení a rozdělení umyvadel. Mimořádně důležitou roli může hrát materiál umyvadlové mísy. Kromě keramiky se totiž dnešní umyvadla mohou vyrábět také ze skla, z kamene, z mramoru, z betonu, a dokonce i ze dřeva.

Velmi často už se lze setkat také s dvojitými umyvadly. Ta mohou najít své uplatnění například v početnějších domácnostech, kdy je koupelna v určitých časech mimořádně vytěžována.

Kdy je dobré uvažovat o koupi výklopné postele?

Výklopné a sklápěcí postele možná znáte pouze ze zahraničních filmů a seriálů. Je pravda, že daný typ lůžka se u nás v minulosti...

Grilovací sezóna se pomalu blíží. Jste na ni připraveni?

Zahájení grilovací sezóny se snad už pomalu, ale jistě blíží. Nastává tedy ten nejvyšší čas, abyste provedli kontrolu veškerého vybavení, především grilu....

Módní trendy 2021: koberce

Nemějte strach! Moc dobře víme, že rok 2021 se již přehoupl do své druhé poloviny. Stále si však myslíme, že není úplně...

Televize a její vhodné umístění

Věděli jste, že výraz televize byl poprvé použit již v roce 1900? Stalo se tak na pařížské výstavě Expo 1900. První televizory se...

Čím se řídit, abyste nešlápli vedle při koupi nové lednice?

Bez lednice si dnešní život asi nedovedeme vůbec představit. Jedná se o kuchyňský spotřebič, díky kterému vydrží potraviny déle čerstvé. Tím pádem můžeme méně často...

Ukázka toho, jak se i z garsonky dá vytvořit skvělé bydlení

Nízký počet nových bytů, dostupnost bydlení, neustále rostoucí ceny nemovitostí, přemrštěné nájmy, situace ohledně hypotečních úvěrů a tak dále. Vzhledem k tomu, jak to v současné době...