Zahájení grilovací sezóny se snad už pomalu, ale jistě blíží. Nastává tedy ten nejvyšší čas, abyste provedli kontrolu veškerého vybavení, především grilu. Brikety se dají dokoupit vždy. Stejně tak se prakticky vždy dá sehnat nějaké to dřevo. Majitelé plynových grilů mají samozřejmě trošičku jiné starosti. Právě v případě grilů na plyn věnujte dostatečnou pozornost třeba palivové hadici. Zkontrolujte, zdali se v době uskladnění grilu jakkoliv nepoškodila. A pokud ano, tak bude potřeba ji vyměnit.
Na první pohled to tak možná nevypadá, ale gril obvykle dostane pořádně zabrat i v zimních měsících. Toto náčiní totiž asi nemáte uskladněno a zazimováno ve svém obýváku. Spíše jej máte uloženo v kůlně, v garáži, popřípadě ve sklepě. Zkrátka tam, kde nemusí být zrovna dvakrát čisto. Před první grilovačkou tedy bude nutné gril pořádně vyčistit.
Čištění povrchu
Povrch grilu svým způsobem není zas až tak důležitý. To však nemění nic na tom, že byste mu měli věnovat trochu péče. Vzhledem k tomu, že vnější část se může vyrábět z různých materiálů, tak je patrně nejlepší, kdy na očištění povrchu použijete mýdlovou vodu. Existují i nejrůznější čisticí prostředky, které určitě přijdou vhod, když se budete chtít zbavit větších a hlubších nečistot.
Čištění roštu
Důkladné čištění si rozhodně zaslouží rošt. Nečistoty z něj se mnohdy dají odstranit pomocí kartáče. U grilů na dřevěné uhlí můžete nečistoty i spálit. Stačí tedy rozpálit gril. A prakticky totéž je možné i u plynových grilů. Malinko jinak to ovšem může být v případě elektrických grilů. Rošty z nich se však mnohdy dají vyčistit i v myčce na nádobí. Ve všech případech tedy nad nečistotami dokážete poměrně snadno zvítězit.
Věříme, že se na zahájení grilovací sezóny těšíte minimálně stejně jako my. Ani my ještě nejsme 100% připraveni, ale co nevidět se do toho pustíme. Jakmile se tedy trošičku oteplí, tak v ten moment budeme moci začít grilovat.